Czasami zdarza się, że duzi producenci sprzętu popełniają błędy w wyniku czego wpływa to zazwyczaj negatywnie na opinie o ich produktach. Żeby było jasne to nie pierwsza wpadka apple.

W najnowszym głośniku z asystentem głosowym Siri, Apple postanowiło użyć silikonowego elementu na dole głośnika, który mają zapobiegać niechcianemu ruszaniu się z miejsca oraz polepszyć stabilność stania urządzenia w miejscu. Niestety jak się okazało to proste teoretycznie rozwiązanie może zawieść na nieodpowiedniej powierzchni!

apple homepodCała sprawa zaczęła się od artykułu na serwisie Wirecutter, który opublikował recenzję Apple HomePod. W długim i wyczerpującym tekście pojawiła się informacja o dziwnych śladach, które głośnik zostawiał na podłodze. Jak się później okazało po pewnym czasie znikły ale zalecamy jednak by przy wybieraniu miejsca na urządzenie zwrócić uwagę na to czy nie uszkodzi się pod wpływem silikonowej częsci głośnika.

Co ciekawe apple zaktualizował swoją stronę wsparcia technicznego. Dodano wzmiankę o dziwnych pojawiających się śladach po postawieniu głośnika na drewnianej podłodze twierdząc, że jest to normalne…  „To nic niezwykłego, że każdy głośnik z podkładką silikonową tłumiącą wibracje pozostawia łagodne ślady po umieszczeniu na niektórych drewnianych powierzchniach” – takie słowa można przeczytać na stronie firmy. 

Jak skończy się ta sytuacja? Najprawdopodobniej apple szykuję już odpowiednią poprawkę do nadchodzących nowych głośników ale nie wiadomo czy podejmie jakieś kroki w celu usunięcia wady z wyprodukowanych już urządzeń.

Źródła: apple.comkomorkomania.pl

Kategorie: Nowości

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.