Nowa reinkarnacja starych kolumn, JBL L100 Classic to retro wyglądające głośniki, które nawiązują do oryginalnego modelu nie tylko konstrukcją ale też wyglądem.

Lecz pod tą wspaniałą klasyczną obudową skrywa się ulepszona oraz wysoko-jakościowa elektronika. Szczególną uwagę konstruktorzy przywiązali do budowy zwrotnicy, przetworników oraz zestrojenia akustycznego.

Głośniki używają nowego 25mm tytanowego kopułkowego tweeter’a wraz z 12,5cm średnio-tonowym przetwornikiem oraz 20cm basowym głośnikiem.

Kolumny mogą stać poziomo lub pionowo a JBL oferować będzie również do dokupienia dedykowane podstawki, które pochylają głośniki delikatnie do tyłu. Dodatkowo kolumny mają standardowe pojedyncze terminale głośnikowe po dwa na kolumnę a port bass reflex został umiejscowiony z przodu.  Charakterystyczne piankowe maskownice będą dostępne w trzech kolorach: czarnym, niebieskim albo pomarańczowym.

Oryginalne JBL L100 zostały zaprezentowane na targach CES w Chicago w latach 70 i były sporym zastrzykiem pieniędzy i chwały dla firmy. Były nie tylko najlepiej sprzedającymi się głośnikami JBL ale także jednym z najlepiej sprzedających się systemów muzycznych dekady.

Niestety premiera JBL L100 nastąpi dopiero na wiosnę 2018 roku. Na kolumny trzeba będzie wydać 4000$ a dostępność na rynek europejski nie jest dokładnie znana.

Źródło: avsforum.com

Kategorie: Nowości

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.