TEST KZ ED2

Model ED2 to jeden z najdroższych dostępnych w gamie producenta produktów. Wyróżnia się niebanalnym wyglądem oraz dobrą ceną.

Opakowanie: Producent dostarczył ED2 w zwyczajnym, typowym dla marki KZ, kartonowym opakowaniu. Nic specjalnego, mogliby się bardziej postarać szczególnie uwzględniając cenę urządzenia.

Komfort użytkowania: Całkiem niezły lecz ilość oraz wielkość dostarczonych silikonowych wkładek mogłaby być większa. U niektórych dostarczone nakładki powodują nadmierne wypadanie słuchawki z ucha. Najprostszym rozwiązaniem jest wtedy zakup na przykład piankowych zamienników.

Wygląd: KZ ED2 wyróżniają się unikatowym wyglądem. Przeźroczysty kabel oraz faktura samych słuchawek sprawiają, że całość wydaje się bardziej premium. Materiały z których zostały zbudowane to miernej jakości aluminium oraz plastik.

Charakterystyka dźwięku:

Sprzęt, używany do testów słuchawek:

– Pro-Ject Head Box Se II

– Audiolab Q-Dac

– NuForce uDAC-3

– Źródłem był komputer z zainstalowanym programem daphile

– Alternatywnie lg g5 oraz samsung galaxy s7

Scena: Jest tutaj dobrze wyeksponowana, to znaczy nie męczy się tak bardzo w swoich zakresach tak jak słabsze modele oferowane przez firmę KZ. Na tą cenę jest dosyć zaskakująca, ponieważ dostarcza słuchaczowi odpowiednio sprecyzowane doznania, które można określić jako „dynamiczne”. Powinna sprostać wymaganiom nawet bardziej wymagających słuchaczy. Efekt bardzo dobrze słyszalny jest chociażby na utworze Muddy Waters’a „My home is in the delta”.

Niskie tony: Słyszalne ale nie mocne chociaż jest ich trochę więcej niż w KZ-ATE, które natomiast są lekko stonowane względem ED2. Grają bardzo przyjemnie i moim zdaniem są idealnie wyważone. Dopiero po podłączeniu do lepszego daca niż do wyżej wymienionych telefonów uwalniają swój potencjał. Słuchając nowego kawałka od Muse „Dig down” idealnie można zobaczyć, że na różnych zakresach basu model ten radzi sobie całkiem nieźle chociaż do ideału mógłby być trochę mocniejszy.

Wysokie tony: Przypominają mi moje Beyerdynamic’i DT150. Wysokie tony są w nich bardzo wyeksponowane. Zdecydowanie robią wrażenie swoją dynamiką i osiągalnymi zakresami. Góry jest w nich najwięcej z recenzowanych prze ze mnie słuchawek marki KZ. W utworach Georga Michaela czy Erica Claptona jest to bardzo zauważalne. Można powiedzieć, że jest to ich styl grania i jeżeli ktoś poszukuję właśnie ostrej jak brzytwa dynamicznej góry to zdecydowanie ED2 są warte głębszego przemyślenia.

Średnica: Jest na bardzo dobrym poziomie. Również według mnie najlepsza z dotychczas testowanych tanich słuchawek. Jest pełna dynamizmu nie krztusi się ani nie przemęcza w bardziej wymagających fragmentach. Nie jest to ideał lecz uwzględniając cenę zdecydowanie daję sobie radę i spokojnie w tym aspekcie biję większość swojej konkurencji.

Podsumowując: KZ ED2 są słuchawkami o odmiennej charakterystyce brzmienia. Średnica jest zaskakująco dobrze odwzorowana a wysokie tony lekko zawyżone co powoduje ogólne dobre wrażenie o produkcie. Na plus jest również stosunek ceny do jakości, wypada on bardzo dobrze. Moim zdaniem słuchawki są warte polecenia, szczególnie za to co oferują w danym przedziale cenowym.

Kategorie: Słuchawki

1 komentarz

rbrfun · 9 sierpnia, 2018 o 11:19 am

Słuchawki są rzeczywiście bardzo udane. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany kupnem, zapraszam na aukcję allegro: https://allegro.pl/sluchawki-dokanalowe-hifi-stereo-mikrofon-kz-ed2-i7498415823.html

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.