Denon ma długą historię w byciu pierwszym z najnowszymi technologiami na rynku audio i model AVR-X8500H kontynuuje tą misję. Oto jest, pierwszy na świecie Amplituner 13.2!

Pierwszy na świecie 13.2 kanałowy Amplituner AV

Denon AVR-8500H jest pierwszym na świecie amplitunerem 13.2. Wspiera takie technologię jak DTS:X i Dolby Atmos z konfiguracjami głośników 7.1.6 czy 9.1.4 i 13.1 kanałową konfiguracją Auro-3D. Dodatkowo użytkownik dzięki zastosowaniu ośmiu wejść HDMI oraz trzech wyjść HDMI, ma pełną swobodę w dostosowywaniu swojego domowego systemu kina.

Najbardziej zachwycające doświadczenie audio

Dzięki najnowszej technologii zastosowanej w AVR-X8500H, Denon wspiera najbardziej aktualne formaty audio takie jak Dolby Atmos, DTS:X i Auro-3D.

Dolby Atmos to na ten moment jedna z najbardziej pożądanych funkcji w amplitunerze. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym w urządzeniach DENON, Atmos dostępny jest w większości zaawansowanych jak przystało na amplitunery kina domowego konfiguracji czyli możliwości 7.1.6 or 9.1.4 kanałowego rozstawienia głośników naściennych, sufitowych, podłogowych, podstawkowych oraz subwooferów. 

DTS:X to bezpośrednia konkurencja dla technologii Dolby Atmos oraz następca DTS. Oparta jest na obiektach dźwiękowych umieszczonych przez inżynierów dźwięku w planie 3D. Rozmieszczenie wszystkich poszczególnych sygnałów jest dobierane poprzez amplituner. Szczególnymi cechami, które zaimplementowano w DTS:X jest możliwość wprowadzenia głośników sufitowych oraz głośników grających w stronę sufitu by symulować wrażenie „dźwięku z góry” poprzez odbijanie się fal dźwiękowych (takim rozwiązaniem może poszczycić się firma Definitive Technology A60).

Auro-3D jest standardem trójwymiarowego dźwięku następnej generacji. Oferuje tak realistyczne doznania dźwiękowe jak nigdy dotąd. Otaczając słuchacza żywym dźwiękiem jak kokonem, Auro-3D® tworzy bardzo realne wrażenie znajdowania się w centrum akcji. Dzięki unikatowej konfiguracji górnych kanałów efektowych (height channels), odbicia akustyczne są generowane i słyszalne naturalnie ze względu na fakt, że dźwięk dobiega do słuchacza zewsząd dookoła, jak i z nad jego głowy. Niestety jest funkcją, która zostanie odblokowana w amplitunerze dopiero w przyszłościowej aktualizacji.

Jakość obrazu, która dorównuję dźwięku wysokiej klasy

Denon AVR-X8500H wspiera najnowsze formaty wideo dzięki czemu jest w stanie zaoferować użytkownikowi 4K/60 Hz, HDR, BT.2020 i próbkowanie 4:4:4 zgodnie z możliwościami przepustowości HDMI.

Przesyłaj swoją muzykę dzięki Bluetooth, Wi-Fi oraz Apple AirPlay

Przesyłaj muzykę poprzez Bluetooth i Wi-Fi by bezprzewodowo słuchać wszystkich swoich ulubionych utworów. Zaawansowana podwójna antena w urządzeniu pozwala na bezproblemowe przesyłanie dźwięku bez zacinania się oraz wszelkich szumów. Dodatkowo Denon AVR-X8500H wspiera Apple AirPlay by streamowanie treści z systemu iOS odbywało się bez najmniejszego problemu!

Wbudowana technologia HEOS

Zbuduj własną bezprzewodową sieć urządzeń audio w swoim domu i przesyłaj, udostępniaj muzykę z każdego pomieszczenia!

Źródło: denon.com

Kategorie: Nowości

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.