Coraz częściej audiofile decydują się na przenośne odtwarzacze muzyki. Bardziej zaawansowane modele obsługują nawet wyższe rozdzielczości dźwięku takie jak DSD128.  Dzięki wysokiej jakości uzyskiwanego dźwięku takie urządzenia mogą być ciekawą alternatywą dla poprawienia dźwięku w telefonie czy osobnego źródła dźwięku. Jak w takim razie prezentuję się jedno z najlepszych a zarówno najdroższych? Zapraszam do czytania!

iBasso DX200

Cena: 919$ (około 3327zł)

Użyte kości: 2x SABRE ES9028PRO

System operacyjny: Mango OS oparty na Androidzie 6.0

Maksymalna jakość odtwarzanych plików: 32bit/384kHZ PCM

Funkcje specjalne: Modułowa konstrukcja (wymienne wzmacniacze), wiele wejść oraz wyjść audio.

Firma iBasso już od dłuższego czasu zajmuję się produkcją odtwarzaczy przenośnych. Ich poprzedni model DX100 był jednym z najlepszych w swojej klasie cenowej urządzeniem. Na dziesięciolecie istnienia firma postanowiła wydać nowy model DX200, który jest jednym z najdroższych ale też najbardziej imponujących przenośnych urządzeń do odtwarzania dźwięku dostępnych na rynku.

Wymiary są dość spore 128.5mm x 69mm x 19.5mm a waga to 240g. To o 20g więcej niż w Fiio X7. DX200 jest oferowany w kolorze szarym. Wykonany jest z bardzo wysokiej jakości aluminium, oraz drobnych ilości plastiku, pokrywających prawdopodobnie antenę od WiFi.

Ekran w porównaniu do innych DAP’ów dostępnych w przedziale około 1000$ jest naprawdę niezły. Został wykonany w technologii IPS, która oferuję świetne kąty widzenia. Rozdzielczość to w zupełności wystarczające 768x1280p o wielkości 4,2 cala.

Pamięć można rozszerzyć jedynie o jedną kartę microSD o pojemności do 256GB. W porównaniu do Onkyo DP-X1, które wspiera aż dwie karty pamięci iBasso z 64GB wbudowaną przestrzenią dyskową nie wypada najlepiej. Na szczęście natomiast DX200 wspiera technologię OTG, dzięki której łatwo można rozszerzyć pamięć lub podłączyć odtwarzacz na przykład do smartfona.

Bateria jest spora bo ma aż 4400mAh! To więcej niż w niejednym najnowszym smartfonie. Producent podaję, że powinno to starczyć na osiem do dziesięciu godzin odtwarzania muzyki.

System to bardzo przemyślane Mango OS. Optymalizuję go tak aby jego wydajność dobrze współgrała z czasem pracy na jednym ładowaniu. Umożliwia instalowanie innych zewnętrznych aplikacji ale tylko poprzez pobranie ich z internetu i ręcznym zainstalowaniu na urządzeniu, ponieważ DX200 nie ma zainstalowanego sklepu google play.

Użyty układ audio to podwójny SABRE ES9028PRO, który nie jest spotykany w innych DAP’ach. Prezentuję sobą najwyższą jakość i parametry odtwarzanego dźwięku. Na temat technologii w iBasso można by się długo rozpisywać, postanowiłem opisać jedną z bardziej zauważalnych. Jedną z takich jest wymienny wzmacniacz, który jak na razie ma tylko jeden zamiennik o nazwie Amp 2. Dźwiękowo dzięki zastosowaniu drobnych zmian drugi wzmacniacz gra trochę inaczej od tego dołączonego pierwotnie do zestawu Amp 1 jak twierdzi producent. Jest to ciekawa opcja gdy dźwiękowo znudzi się komuś brzmienie standardowego DX200.

iBasso może również służyć jako zwykły DAC w połączeniu z komputerem. Wystarczy podpiąć DX200 poprzez kabel usb typu „C” do źródła dźwięku ale najpierw trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki.

Podsumowując iBasso DX200 jest bardzo ciekawym urządzeniem przenośnym do odtwarzania dźwięku z tak właściwie dowolnego źródła. Ilość wejść oraz wyjść dźwięku jest bardzo duża jak na tak małe urządzenie. Dźwiękowo DAC podobno bije na głowę takie produkty jak chord mojo więc ma się czym chwalić. System również wygląda obiecująco. Na tle równie drogiej konkurencji DX200 wypada bardzo interesująco szczególnie biorąc od uwagę, że zastosowano w nim bardzo dobre kości SABRE niedostępne jeszcze u konkurencji.

Źródło: ibasso.com

Kategorie: Nowości

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.