Test KZ ATE HIFI

Ostatnio pojawia się coraz więcej nowych produktów chińskich marek, które dorównują topowym sprzętom a czasami są od nich nawet lepsze. W kategorii słuchawek dousznych jest to dosyć zauważalne. Firmy takie jak Xiaomi czy KZ tworzą produkty, które w swoich przedziałach cenowych mogą powalczyć o miano najlepszych. Jednym z takich udanych modeli jest ATE HiFi od marki KZ. Czy grają dobrze? Zapraszam do czytania!

Opakowanie:

Miałem wiele słuchawek spod szyldu „KZ audio”. Wiele z nich przychodziło do mnie w zwykłym kartonowym opakowaniu. Te natomiast pozytywnie mnie zaskoczyły, ponieważ doszły w specjalnym dla tego modelu schludnie wykonanym pudełku. Widać, że są one jednymi z bardziej znanych i dobrze sprzedających się słuchawek w ofercie producenta.

Wygląd i konstrukcja:

Słuchawki wyróżniają się niebanalną budową oraz przeźroczystą konstrukcją pozwalającą zobaczyć ich wnętrze. Wykonane są z ciemno barwionego plastiku. Posiadają pozłacane gniazdo jack oraz specjalny miedziany kabel wykonany w technologii oxygen-free co według wskazań producenta przekłada się na bezstratną jakość dźwięku przesyłanego od potencjalnego źródła do membran umieszczonych w słuchawkach.

Komfort użytkowania:

Tutaj producent się postarał tworząc słuchawki w konfiguracji OTE co oznacza, że można ich słuchać dopiero po włożeniu ich specyficznie do ucha owlekając za nim kabel. Dodatkowo zastosowane zostały małe odważniki w odległości około 10cm od obudowy głośniczków, które odpowiednio wyważają kabel aby trzymał się na swoim miejscu.

Brzmienie:

Sprzęt, używany do testów słuchawek:

– Pro-Ject Head Box Se II

– Audiolab Q-Dac

– Źródłem był komputer z zainstalowanym programem daphile

– Alternatywnie lg g5 oraz samsung galaxy s7

Bas:

Słuchawki nie eksponują niskich tonów wtedy kiedy nie trzeba, są pod tym względem dosyć wyważone. Choć bas  jest w nich zdecydowanie zauważalny, potrafi być mocny ale nigdy nie ma go za wiele. Na Q-Dac’u są bardzo wyraziste i zaskakują dobrym odwzorowaniem najniższego dołu, szczególnie biorąc od uwagę cenę produktu. Na telefonie basu jest całkiem sporo więc w tym aspekcie ATE mają naprawdę wiele do zaprezentowania.

Średnica:

Moim zdaniem jest trochę wycofana. Zdecydowanie ATE nie są dla fanatyków mocnego wyrazistego wokalu. Jest delikatna i nie powala swoją dynamiką. Słychać to dosyć wyraźnie na Q-Dacu lecz efekt ten nie jest już tak zauważalny słuchając muzyki na telefonie. Jest to trochę kwestia gustu ponieważ niektórym taka charakterystyka brzmienia może się spodobać.

Wysokie tony:

Zdecydowanie nie są mocną stroną recenzowanych słuchawek i chociaż w miarę dobrze wyważone, dzięki dobremu przetwornikowi, nie sprawiają wrażenia, że ich brakuje, to słuchając „Unplugged” Erica Claptona można im zarzucić ich zdecydowany brak ale jest to moja subiektywna opina ponieważ, w porównaniu do modelu ED2 wypadają tu o wiele gorzej. Ich dźwięk nie jest ostry i nie próbuje być ponad wszystko. Określić je można jako delikatne i  mało ekspresywne. Najlepiej słyszalne jest to na dobrym wzmacniaczu słuchawkowym, który dostarcza odpowiednio zbalansowany dźwięk. Na telefonie sytuacja jest podobna ponieważ usłyszeć można tam wycofaną charakterystykę górnego pasma.

Scena:

Przez dosyć słabą jak na moje uszy górę, wypadają tutaj bardzo neutralnie. Nie jest ona obszerna i pełna dźwięków lecz delikatnie spłaszczona. Jak na tą cenę i tak wypada bardzo dobrze i nie wymagałbym od niej niczego więcej.

Podsumowanie:

Jeżeli spodziewasz się wysokiej jakości audiofilskiego dźwięku to niestety będziesz miał się czym rozczarować. Gdy jednak poszukujesz dobrych słuchawek na co dzień, do jazdy w autobusie czy masz ograniczony budżet, ATE na pewno przypadną Ci do gustu. Ich dźwięk można podsumować jako dosyć neutralny z przyzwoitym balansem plusów i minusów którego brakuję innym konkurentom. Pozwalają również cieszyć się nimi na lepszym przetworniku oraz dobrym wzmacniaczu ponieważ, żródło takie jak telefon w większości przypadków nie będzie w stanie ukazać ich pełnego potencjału.

Kategorie: Słuchawki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.