Wybór słuchawek zależy głównie od tego gdzie będzie się ich używać albo jaką konstrukcje preferuję się najbardziej.

W tym zestawieniu przygotowałem kilka moim zdaniem jednych z lepiej brzmiących modeli które będzie w stanie zasilić średniej mocy wzmacniacz.

Ta kategoria przeznaczona jest głównie dla ludzi, którzy szukają swoich pierwszych poważnych słuchawek. Z pewnością trzeba mieć na uwadze, że zakup bardziej szczegółowo brzmiących modeli może okazać się nietrafiony dla niektórych słuchaczy.

(oczywiście jest wiele innych udanych konstrukcji i to czy będą dobrze grały dla danego użytkownika zależy zazwyczaj od indywidualnych preferencji).

W tym przedziale można zwrócić uwagę na trochę starsze konstrukcje, ponieważ zazwyczaj bardzo udane modele, kiedyś kosztujące krocie można dziś trafić nowe za całkiem przyzwoite pieniądze. Przykładem są „kultowe” produkty firm takich jak FOCAL czy AKG.

FOCAL SPIRIT ONE

Pierwszą propozycją będą słuchawki Spirit One marki Focal. Nie są trudne w zasileniu lecz mocniejsze źródło zdecydowanie może delikatnie ożywić ich dźwięk. Charakteryzują się ciekawym wyglądem oraz niezłą ceną. Ich brzmienie jest dokładne i czyste, nie imponują basem czy wysokimi tonami a średnica wydaję się być nieco wycofana lecz bardzo dokładna. Ich największą zaletą jest jakość wykonania oraz izolacja dźwięku od otoczenia. Jest to dość stara konstrukcja lecz cena od dnia premiery spadła o ponad połowę. Spirit One długo się wygrzewa czasami potrzebne jest nawet 50 godzin! Często użytkownicy skarżą się również na mocne przyleganie słuchawek do głowy. Warte polecenia dla ludzi liczących się z designem kupowanego sprzętu oraz długimi relaksującymi dźwiękowo odsłuchami.
Słuchawki kupić można na stronie kezard.pl

GRADO SR80e

Polecam sprawdzić sobie markę GRADO, do tej ceny można znaleźć wiele modeli tej firmy, które imponują jakością dźwięku i niebanalnym wyglądem.
Jednym z nich jest zdecydowanie sr80e. Prezentuję się surowo lecz wiele osób to sobie chwali. Są to słuchawki otwarte co sprawia, że dźwięk nie jest taki ściśnięty jak w innych konstrukcjach. Recenzowane są jako jedne z najlepszych konstrukcji co do swojej ceny. Dźwięk jest żwawy i nie faworyzuję żadnych z zakresów. Nie wszystkim przypaść może ich charakterystyka brzmienia, bardziej efektowna niż w Spirit One lecz nadal naturalna i dokładna. Grado mają bardzo dokładny bas i ostrą górę. Niektórzy narzekają na niezbyt wygodne piankowe nakładki głośników lecz my nie doświadczyliśmy takich wrażeń. Zdecydowanie warto przed zakupem przesłuchać sr80e bo nie są to słuchawki dla wszystkich. Przeczytaj pełną recenzję!
Słuchawki kupić można na stronie kezard.pl

AKG K612 PRO

Są to wyjątkowe słuchawki ze względu na brzmienie w swojej cenie. Bardziej ostre niż sr80e.  Ich szczegółowość a zarazem muzykalne wybrzmienie powoduję ciekawe wrażenia z odsłuchu. Mają sporo basu lecz nie jest go za dużo. Natomiast wysokich tonów jest za wiele, czasami nawet potrafią zmęczyć. Zdecydowanie dla ludzi, preferujących szczegółowość nad muzykalnością.  Wymagają mocniejszego wzmocnienia. Ich jakość wykonania jest przeciętna lecz ma to swoje usprawiedliwienie cenowe. Komfort jest dość duży i powinien zaspokoić nawet bardziej wymagających użytkowników. Zbierające wysokie noty słuchawki przez wielu recenzentów są i z naszej strony godne polecenia i rozważenia przy zakupie.

Słuchawki kupić można na morele.net

Audio-Technica ATH-M50x

Trochę przekraczają budżet lecz warte swojej ceny stwarzają ciekawą propozycję. Słuchawki muzykalne. Neutralne wybrzmienie jak reklamuję to producent nie do końca jest prawdą. W odsłuchu przeważa ciepły bas oraz wysokie tony, które zostały nieco stonowane. Powoduję to, że M50x są idealnymi słuchawkami „rozrywkowymi” do długich odsłuchów. Gdy tego potrzeba potrafią zaimponować swoim impaktem co przydaję się w grach czy podczas oglądania filmów. Słuchawki są dobrze wykonane i nie straszą wyglądem. Są to jedne z lepiej recenzowanych i ocenianych słuchawek na forach internetowych. Łatwe w zasileniu choć nie aż tak jak na przykład Beyerdynamic’i Custom One Pro. Mają moc i impakt czego trochę brakuję K612 PRO. Bardziej rozrywkowe niż sr80e.

Słuchawki kupić można na hifistation.pl

Philips SHP9500 HiFi Precision

Zadziwiające alternatywy dla Sennheiser’ów hd600. Swoją ceną biją dosłownie wszystko. Bardzo dobre zamknięte słuchawki o jasnym przejrzystym brzmieniu i mocnym gładkim basem. Świetnie wykonane. Zaletą jest wymienny kabel. Bardzo uniwersalne i łatwe w zasileniu. Niestety trudno dostępne w Polsce lecz można je sprowadzić z takich serwisów jak amazon czy ebay.  Najlepszym ich aspektem jest zdecydowanie ich stosunek ceny do jakości. Warto rozważyć je przy wyborze słuchawek do 500zł.

Słuchawki kupić można na amazon.com

AKG K240 Studio

Posiadają neutralny dźwięk skłaniający się ku brzmieniu „V” czyli podkreślonego basu oraz sopranu. Konstrukcja półotwarta zdecydowanie wzmacnia wrażenie przestrzenności dźwięku. Nie są tak „rozrywkowe” jak M50x lecz bardziej gładkie i delikatne. Często nie są w stanie odwzorować wszystkich detali i brakuję im nieco efektywności, takiego mocniejszego uderzenia. Moim zdaniem nie jest to wada bo dzięki temu K240 wydają się bardzo spokojnie i łagodne co pozwala na bezproblemowe dłuższe odsłuchy. Komfort jest również na wysokim poziomie. Tańsza propozycja warta rozważenia ze względu na pozytywne opinie konsumentów oraz przyzwoity stosunek jakość/cena.

Słuchawki kupić można na headbeat.pl

Źródło: gradolabs.comsafeandsoundhq, media.takealot.com, www.audio-technica.com, www.philips.com, ceneo.pl

Kategorie: Słuchawki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.